W obecnych czasach pomysł na dobry biznes to niestety jedynie połowa sukcesu. Ów pomysł musi zostać również odpowiednio sfinansowany przez środki z własnych oszczędności lub finansowanie zewnętrzne. Rzadko kiedy jednak oszczędności, które posiadamy są odpowiedniej wysokości, by dzięki nim można było wystartować z biznesem oraz rozruszać go w taki sposób, by móc zarabiać. Każde nowo otwarte przedsiębiorstwo potrzebuje rozruchu, a żeby je przetrwać niezbędne będzie pozyskanie środków finansowych. Poniżej wymienione zostały najpopularniejsze sposoby na pozyskanie pieniędzy potrzebnych na start firmy.

Kredyt

Kredyt jest najpopularniejszym sposobem na uzyskanie zewnętrznego finansowania na start firmy, pierwsze poważne inwestycje bądź utrzymanie odpowiedniej płynności finansowej na samym początku działalności. Banki Jednak z każdym rokiem zwiększają swoje wymagania względem procesu kredytowego dla przedsiębiorców, dlatego mogą zaistnieć pewne utrudnienia w związku z przyznaniem finansowania dla nowej firmy bez historii kredytowej. W tej sytuacji bank może wymagać od kredytobiorcy zabezpieczenia w postaci gotówki, hipoteki bądź gwaranta, który będzie odpowiadał w przypadku problemów z terminowym realizowaniem płatności.

Skąd pozyskać pieniądze na start firmy?

Leasing

Leasing jest dobrym sposobem na sfinansowanie aktywów trwałych w postaci pojazdów bądź maszyn niezbędnych do rozruszenia produkcji. Leasing polega na tym, iż otrzymujemy możliwość korzystania z danego pojazdu, nie posiadając praw własności do niego. W zamian za korzystanie z pojazdu, płacimy leasingodawcy określoną w umowie leasingowej kwotę. Po upływie czasu umowy, pojazd jest możliwy do wykupu za niską cenę. Podobnie jednak, jak w przypadku kredytu, i tutaj niezbędne będzie potwierdzenie wiarygodności finansowej w związku z tym niezbędny może okazać się gwarant.

Dotacja Unijna

Możliwością wsparcia firmy na starcie jest przyznanie dotacji z Unii Europejskiej. Jest wiele różnych rodzajów tego typu dotacji, które możemy uzyskać w zależności od branży oraz specyfiki działalności, jaką zamierzamy otworzyć. Warto jednak dokładnie przestudiować wszystkie warunki takiej dotacji, gdyż kwoty dofinansowania jest bardzo dużo i szkoda by było stracić możliwość dotacji przez niedopełnienie formalności.

Jak widać, istnieje dużo możliwości pozyskania pieniędzy na start firmy. Jeżeli nie wiemy, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, zawsze warto wesprzeć się usługami firmy obeznanej w kwestiach finansowych przedsiębiorstw. Biuro Rachunkowe będzie w stanie doradzić najlepszą możliwość i pomoże nam przebrnąć przez wszystkie kwestie formalne.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM