Wydatki na siłownię, basen czy inne zajęcia sportowe w większości przypadków są uznawane za prywatne wydatki przedsiębiorcy. Niekiedy możemy się spotkać z wyjątkami, które pozwolą nam ująć takie wydatki w kosztach.

Jednoosobowa działalność gospodarcza

Jest to dość specyficzny typ firmy. Osoby, które prowadzą taką działalność gospodarczą, powinny w oczywisty sposób rozróżnić wydatki prywatne od firmowych. Wiele przedsiębiorców, którzy posiadają taką firmę, najpierw dokonuje zakupów na firmę, a dopiero później zastanawia się, czy właściwie ma prawo to robić. Zakupy firmowe powinny być związane z prowadzonym biznesem i tylko wtedy są dokonywane w legalny sposób. Według prawa jako koszty otrzymania przychodów są opłaty, które zostały poniesione, aby zabezpieczyć bądź zachować źródła albo w celu osiągnięcia dochodów.

Kiedy wydatki na siłownię stanowią koszt podatkowy?

Kiedy wydatki na siłownię stanowią koszt podatkowy?

Aby wydatki poniesione na siłownię czy przyrządy konieczne do ćwiczeń, mogły zostać uznane za koszty firmowe, musi zostać wykazane, że były one bezpośrednio związane z daną działalnością. Charakter zakupu nie może być w żadnym stopniu osobistego. Bez większego problemu możemy znaleźć zawody, które nie wymagają regularnych ćwiczeń. Przykładem takiej profesji może być programista. Jeśli postanowi zacząć chodzić na siłownię ze względu na to, że spędza w pozycji siedzącej większość dnia, to są to wydatki w pełni prywatne.

Według urzędu, wydatki, jakie ponosimy w celu ochrony naszego zdrowia, są kosztami prywatnymi. Jest tak ze względu na to, że ochrona zdrowia nijak się ma do zachowania czy zabezpieczenia źródła przychodów. Jest jednak kilka zawodów, które wymagają utrzymywania określonego stanu zdrowia. W końcu instruktor pływania, tancerz czy sportowiec musi stale być w dobrej formie. Także, kiedy mamy do czynienia z tego typu zawodami bez większego problemu możemy zaliczać wydatki na sprzęt czy siłownię jako koszty firmowe. Przy potencjalnej kontroli, osoba prowadząca firmę może wykazać związek między opłatami firmowymi a swoją profesją.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM